Prosto delovno mesto: Direktor ZD

ZD Sevnica - dron 1

Objavljamo razpis za novo prosto delovno mesto Direktor ZD. Več informacij v nadaljevanju.

Na podlagi določil 32. – 35. člena Zakona o zavodih (Ur. l. RS št. 12/91 in naslednji), 10. člena Odloka o izločitvi organizacijske enote Zdravstveni dom Sevnica iz javnega zavoda Zdravstveni center Celje in o ustanovitvi javnega zavoda Zdravstveni dom Sevnica (Ur. l. RS št. 36/1992, 99/2007) in 48. člena Statuta ZD Sevnica, Svet ZD Sevnica razpisuje vodstveno delovno mesto direktor ZD.

Direktor ZD (m/ž), šifra delovnega mesta: B017334

Za direktorja ZD (m/ž) je lahko imenovan kandidat, ki poleg pogojev, predpisanih z zakonom, izpolnjuje še naslednje pogoje:

• da ima najmanj visoko strokovno izobrazbo,
  • da ima najmanj 5 let delovnih izkušenj, od tega najmanj 3 leta na vodstvenih delovnih mestih
  • da predloži program dela in razvoja ZD
  • da ni bil pravnomočno obsojen zaradi naklepnega kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti, na nepogojno kazen zapora v trajanju več kot 6 mesecev (potrdilo Ministrstva za pravosodje)
  • da je državljan RS
  • da obvlada slovenski jezik.

Prijava mora vsebovati:

• kratek življenjepis z navedbo tudi drugih znanj in veščin, ki jih ima kandidat pridobljene in
  • vsa ostala dokazila, ki so navedena v predhodno navedenih pogojih razpisa.

Formalno nepopolne prijave se ne bodo uvrstile v izbirni postopek.

Rok za prijavo z izkazanimi dokazili o izpolnjevanju razpisnih pogojev je 10 dni po objavi. Kot pravočasne se bodo štele prijave, ki bodo prispele do 25. 3. 2024 oz. bodo poslane po pošti priporočeno z žigom z dne  25. 3. 2024 na naslov: Zdravstveni dom Sevnica, Trg svobode 14, 8290 Sevnica. Na ovojnici naj kandidati navedejo, na katero razpisano delovno mesto se prijavljajo s pripisom »Za razpisno komisijo - ne odpiraj«.

Nepopolne in nepravočasne prijave ne bodo uvrščene v izbirni postopek. Prijavljeni kandidati bodo obveščeni o izbiri v 30 dneh od dneva objave razpisa.

Mandat direktorja traja 4 leta in začne teči z dnem, ko izda soglasje k njegovemu imenovanju ustanoviteljica oz. naslednji dan po preteku prejšnjega mandata, če je bilo soglasje ustanoviteljice izdano prej.

V besedilu javnega razpisa uporabljeni izrazi, zapisani v moški slovnični obliki, so uporabljeni kot nevtralni za ženske in moške.

Svet ZD Sevnica