Poslanstvo, vizija in vrednote

Poslanstvo

Temeljno poslanstvo ZD temelji na zadovoljstvu vseh udeležencev: pacientov, zaposlenih in drugih sodelujočih, ki se vključujejo neposredno ali posredno v delovanje v ZD. Poslanstvo ZD je:

• strokovno, varno in kakovostno izvajanje zdravstvene oskrbe prebivalstva na gravitacijskem območju občine Sevnice in Posavja;
  • preprečevanje bolezni in ohranjanje zdravja ob upoštevanju pravic in potreb, zakonodaje ter etičnih načel v osnovnem zdravstvenem varstvu;
  • zagotavljanje pogojev za strokovni in osebni razvoj zaposlenih;
  • krepitev ugleda in družbeno odgovornega delovanja ob upoštevanju vseh deležnikov.

Vizija

ZD Sevnica želi postati vodilni ZD v posavski regiji za zagotavljanjem varnih in kakovostnih zdravstvenih storitev s sledenjem strokovnemu in tehnološkemu napredku, nadaljnjemu razvoju holističnih pristopov ter skupnostnih integriranih zdravstvenih storitev.

Vrednote organizacijske kulture

• empatija