Ksenija Kozorog, dr.med., spec.pediater, IBCLC

Zdravnica:

Ksenija Kozorog, dr.med., spec.ped., IBCLC

e-mail: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript.
Medicinska sestra: Mojca Kokove, dipl.m.s.
Medicinska sestra: Ta

ORDINACIJSKI ČAS

DAN DOPOLDNE POPOLDNE
Ponedeljek 07:00-14:00
Torek

od 7:30 do 10.30 Šolski sistematski pregledi

Sreda 13:00-20:00
Četrtek

07:00-14:00 od 11:00 do 13:45 Posvetovalnica in cepljenje

Petek 7:00-14:00

Odmor za malico: dopoldan od 10:00 do 10:30, popoldan od 15:30 do 16:00.

Ambulanta dela eno soboto v mesecu od 7:00 do 14:00 ure preventivne preglede.

Prosimo, da zdravstvene kartice za dopoldansko ambulanto oddate do 13.00 ure, za popoldansko  do 19.00 ure.

Opombe: Zadnja ura v o.č. obiski brez pregleda

Bolne otroke naročajte na omenjene telefonske številke izven časa za sistematiko. Potrebno je upoštevati urnik za bolne in zdrave in urnik izbranega oz. osebnega zdravnika.

ODGOVORNA OSEBA ZA NAROČANJE IN ČAKALNI SEZNAM:

Mojca Kokove, dipl.m.s.

rezervacijeELEKTRONSKO NAROČANJE

Predšolski otroci

Posvetovalnica oz. sistematski pregledi dojenčkov so v 1., 3., 6., 9., 12. in 18. mesecu starosti

Obvezna cepljenja so:

• 4x Di-Te-Per, Polio in HIB (davica, tetanus, oslovski kašelj, otroška paraliza in hemofilus influence) pri 3. mesecu, pri 4.5 mesecu, pri 6. mesecu in okoli 18. meseca starosti.
  • Cepljenje MMR (ošpice, mumps in rdečke) je v starosti 1. leta.

Za prvi sistematski pregled v 1. mesecu starosti naročamo vsak dan po telefonu 07 81 61506 (za prvi obisk potrebujete odpustnico iz porodnišnice in zdravstveno kartico otroka ali njegov rojstni list), za vse nadaljnje sistematske preglede določimo datum ob predhodnem pregledu v dispanzerju.

Otroci rojeni po oktobru 2014 imajo možnost brezplačnega cepljenja proti pnevmokoknim okužbam. Cepimo jih sočasno z bazičnim cepljenjem v starosti 3 mesecev, 4,5 mesecev ter pri 18 mesecih.

Proti rotavirusnim okužbam je možnost  SMPL cepljenja v starosti 2 mesecev ter 3 mesecev. Za cepivo se je potrebno dogovorti z medicinsko sestro.

Proti klopnemu meningitisu je možnost SMPL cepljenja po 1 letu starosti, v treh odmerkih, prav tako v dogovoru z medicinsko sestro.

Šolski otroci
Sistematski pregledi so:

• pred vstopom v šolo
  • skupinski sistematski pregledi v 1., 3., 6., in 8. razredu (8. razred devetletke)

Obvezna cepljenja so:

• Hepatitis B 3X (pred vstopom v šolo, čez 1-3 mesece, čez 6-12 mesecev)
  • MMR (ošpice, mumps in rdečke) pred vstopom v šolo
  • Di-Te-Per (davica, tetanus in pertusis) v 3. razredu

Zadnjič posodobljeno (Četrtek, 12 Oktober 2017 14:33)