Terapija z udarnimi valovi – ESWT

Terapija z udarnimi valovi – ESWT

ESWT (Extracorporeal shock wave therapy) je terapija z udarnimi valovi, ki se na področju ortopedije uporablja za zdravljenje degeneriranega in preobremenjenega tkiva, pospešitev celjenja ter odstranjevanje kalcinirajočih sprememb v tetivno - mišičnem sistemu.

Zdravljenje z udarnimi valovi je sodoben, ne invaziven pristop obravnave bolečine in funkcionalne prizadetosti pacientov.

ESWT terapija z udarnimi valovi izboljša prekrvavljenost tkiva ter spodbudi procese, ki preko normalizacije lokalnih pogojev omogočijo postopno obnovo prizadetega področja. Biološka reakcija se ne zgodi takoj, ampak gre za srednje in dolgoročen učinek.

Področje indikacij za terapijo je zelo široko. Terapijo z udarnimi valovi na področju ortopedije izvajamo v primeru:

• Bolečine v rami z ali brez kalcinacij
  • Medialni epikondilitis  ali golf komolec
  • Lateralni epikondilitis ali teniški komolec
  • Bolečine v kolenih
  • Bolečine v Ahilovi tetivi
  • Plantarni fasciitis - trn v peti
  • Trigger točke -povrhnje in globoke
  • Kronične bolečine v vratnem in ledvenem predelu.

Za zdravljenje uporabljamo aparat Storz Medical Duolith SD1, ki proizvaja tako fokusirane kot radialne udarne valove. Najboljše rezultate dosežemo s kombiniranjem obeh oblik valov.

Za vse informacije smo vam na voljo vsak delovnik med 7. in 14. uro na telefonski številki 07 81 61 531 in na e-naslovu: fizioterapia@zd-sevnica.si.

Cena ene obravnave je 50 €.